Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nde, alanında uzman akademik ekip tarafından multidisipliner bir yaklaşımla hastanın obezite profili çıkartılarak kendisine en uygun tedavi yöntemi belirlenmektedir. Genel olarak vücut ktle endeksi 40’ın üzerinde olan hastalara doğrudan, vücut kitle endeksi 35’in üzerinde olup tansiyon, şeker, kolesterol yüksekliği, uyku apnesi gibi ek hastalık sahiplerine cerrahi yöntemler önerilmektedir.

Girişimsel radyoloji: Girişimsel radyoloji, tıbbın hızla ilerleyen bir dalı olup, radyolojinin tedavi edici bölümüdür. Girişimsel radyologlar çok gelişmiş görüntüleme ekipmanları kılavuzluğunda minimal invaziv (girişimsel) yöntemlerle perkütan (ciltten girerek) tedaviler yapar ve diğer klinik branşlara birçok konuda yardımcı olurlar.

Endoskopik müdahaleler: Obezite ile mücadelede cerrahinin yanı sıra endoskopik yöntemlerle başarılı sonuçlar elde etmek mümkündür. Cerrahi yöntemlerin riskli olabileceği hastalarda mide balonu ve endoskopik tüp mide uygulamaları tercih edilebilir.

Medipol Mega Üniversite Hastanesi olarak, gerekli durumlarda en hızlı ve en uygun müdahaleyi yapabilen geniş bir ekibe sahibiz. Tip 2 diyabette (insülin gerektiren ya da gerektirmeyen ancak vücutta insülin rezervi olan) yapılan Metabolik cerrahi uygulamaları hastanemizde başarıyla uygulanmaktadır.

EN AZ TRAVMA İLE OBEZİTE CERRAHİSİ

Dünyada bu amaçla uygulanan en sık cerrahi yöntemlerden olan tüp mide, mini gastrit by-pass ameliyatları hastanemizde modern tıbbi araçlarla laparoskopik olarak, vücutta en az travma oluşturacak şekilde yapılmaktadır. Ameliyatın endişesini ciddi olarak yaşayan hastalarımız için ise mide balonu uygulaması endoskopik olarak günübirlik yapılmaktadır.